Nowości na Facebooku

Przegląd postów na Facebooku. Jeśli podoba Ci się to, co tu widzisz, polub nasze strony na Facebooku.

DZIĘKUJEMY

4 days ago

Hipnoza.coo.pl

To, jak wyglądasz to wyłącznie zależy od Ciebie.

Oczywiście nie dotyczy to osób, u których nadwaga pojawiła się na skutek choroby, albo przyjmowania leków, a jedynie wszystkich pozostałych, mających ten problem

Zmiana wyglądu jest możliwa jedynie wówczas, kiedy uświadamiamy sobie istnienie problemu i podejmujemy działania zmierzające do zmiany tego stanu rzeczy. To jak wyglądasz jest wynikiem wcześniej podejmowanych wyborów i decyzji z tym związanych i tego wszystkiego, na co sobie pozwalasz.

To, że jesteś otyły, albo otyła, że jesteś tłusty, albo tłusta i sadło się z ciebie wylew, jest tylko i wyłącznie Twoją zasługą.
Potrzebujesz impulsu do zmiany i odwagi do wzięcia się za siebie, raz, ale za to konsekwentnie, bez żadnych wymówek i usprawiedliwiania się.

Możesz to zrobić, masz na to wystarczająco dużo siły, uwierz w siebie.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

7 days ago

Hipnoza.coo.pl

Zdjęcie w tle profilu „Hipnoza.coo.pl” ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

7 days ago

Hipnoza.coo.pl

Hipnoza.coo.pl ... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

1 week ago

Hipnoza.coo.pl

Objadanie się może zasłaniać prawdziwe źródło stresu. W takim przypadku jedzenie pod wpływem emocji może służyć przypisaniu poczucia winy lub dyskomfortu jedzeniu, a nie faktycznemu problemowi.

Istnieje również druga strona medalu. Jedzenie, zwłaszcza tego, co sprawia przyjemność, stanowi samo w sobie nagrodę, daje poczucie radości, zadowolenia itd. Sprzyja podnoszeniu własnej samooceny, lepszemu postrzeganiu siebie w chwili przełykania pysznych kęsów. Dzieje się tak zwłaszcza w trudnych sytuacjach, albo takich, które są postrzegane za trudne.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 weeks ago

Hipnoza.coo.pl

Proces komunikacji pomiędzy hipnotyzerem, a hipnotyzowanym przybiera bardzo wiele faz. Może być rozkazem, albo prośbą. Może także być poleceniem, zakazem lub nakazem. Podczas procesu komunikacji zostają podane odpowiednie sugestie, przez co należy rozumieć nakazy odpowiedniego działania.

Niestety, nie wszystkie sugestie są przyjmowane przez hipnotyzowanego. Część z nich zostaje odrzucona. Hipnotyzowany świadomie lub nie dokonuje analizy sugestii i w zależności od jej oceny przyjmuje ją, albo też nie. Przeważnie, jeśli sugestia jest pozytywna, ją przyjmuje, jeśli zaś oceni, że jest negatywna dla niego, to ją odrzuci.

Dodatkowo na proces przyjmowania sugestii, nakłada się jej siła oraz relacja pomiędzy hipnotyzowanym, a hipnotyzerem. Im większy autorytet ma hipnotyzer w oczach hipnotyzowanego, tym większe prawdopodobieństwo, że sugestia zostanie przyjęta.

Na to wszystko nakłada się jeszcze doświadczenie życiowe, oraz przekonania hipnotyzowanego. Z tego powody konieczne jest poznanie hipnotyzowanego, aby dobrać do niego odpowiednie sugestie mogące rozwiązać jego problem i dające prawdopodobieństwo ich przyjęcia.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 weeks ago

Hipnoza.coo.pl

Motywacja do zmiany jest kluczowym elementem terapii z wykorzystaniem hipnozy. Taka osoba przychodzi, jest zainteresowana wprowadzeniem zmian, ale brakuje jej motywacji do dokonania zmiany.

W takim przypadku jest niezbędne poświęcenie odpowiednio dużo czasu i uwagi na ustalenie właściwego celu i nawiązanie współpracy, w efekcie, czego wzrośnie motywacja i cała procedura zakończy się sukcesem.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

2 weeks ago

Hipnoza.coo.pl

Z jedzeniem, a tym bardziej, objadaniem się wiąże się pewien mechanizm związany z samoregulacją, siłą woli. Przejawia się to zwłaszcza w sytuacjach, w których jest dużo, dobrego jedzenia i nie wypada się od niego powstrzymywać, bo to źle świadczy o osobie. Sprzyjają temu różnego rodzaju uroczystości, święta, czynności monotonne, jak oglądanie telewizji, zmęczenie itd. Związane jest to z utratą kontroli nad ilością spożywanych posiłków i potraw.

Inną przyczyną sprzyjająca objadaniu się jest już samo myślenie o niejedzeniu. Już sama myśl o powstrzymaniu się od jedzenia powoduje uczucie głodu, konieczności sięgnięcia po posiłek. To takie nieco przewrotne. Im bardziej chcę się powstrzymać od jedzenia, tym bardziej jestem głodny.

Na kolejnym miejscu można umieścić wszystkie przyczyny związane z samooceną charakterem. Pesymizm, stres, bezradność, perfekcjonizm, pocieszanie się jedzeniem, silne emocje i chęć ich łagodzenia, potrzeba odizolowania się od innych.

Ogińska-Bulik N.: Pułapki jedzenia. Style i charaktery, 2007
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na Facebooku

Brak możliwości komentowania.